gumy oporowe, taśmy oporowe wozinsky, fitness

Robisz formę na lato? Wybierz gumy oporowe – zdążysz!

Gumy oporowe, choć są niepozorne, potrafią naprawdę wiele. Pomogą uzyskać „beach body” przed urlopem, umożliwią poprawienie kondycji, przydadzą się nawet w rehabilitacji… A to zaledwie początek!

Rozgrzewka oraz właściwy wysiłek – gumy oporowe możesz stosować na każdym etapie treningu. Wystarczy nieco wyobraźni, by z taśmami oporowymi wyrzeźbić np. mięśnie brzucha. Co ważne, obecność trenera nie zawsze jest niezbędna. Większość ćwiczeń z taśmami oporowymi możesz wykonać w domowym zaciszu lub „pod chmurką”, na przykład w miejskim parku.

Gumy oporowe łatwo dopasujesz do swoich umiejętności. Każda posiada inny opór, adekwatny do kondycji i wykonywanego ćwiczenia. Łatwo odróżnisz je dzięki kolorom wykończenia (poniżej znajdziesz rozpisane wartości).

Czy gumy oporowe to rozwiązanie dla każdego? Sprawdzamy!

Gumy oporowe marki Wozinsky nadają się i do rozgrzewki, i ćwiczeń siłowych czy wzmacniających, również do rehabilitacji. Ich niewielki rozmiar pozwala komfortowo trenować w domu, a także na wolnym powietrzu – zmieszczą się do każdej torby, nie wymagają montażu. Są stworzone dla osób, które chcą wzmocnić duże partie mięśni oraz mięśnie posturalne (tzw. „core”). Trening z nimi nie należy do trudnych, a pozwala uzyskać napięcie mięśni przynoszące upragnione efekty.

Na dobry początek potrzebujesz solidnej motywacji – bez niej nie ruszysz z miejsca, a pierwsza godzina treningu prawdopodobnie będzie jedną z ostatnich. Na drugi ogień: sprzęt. Solidne taśmy oporowe z oferty Wozinsky kupisz za mniej niż 50 zł. Tak niewielki wydatek może okazać się świetną inwestycją dla pięknej sylwetki, a przede wszystkim: zdrowia.

Jak wybrać gumy oporowe do ćwiczeń? Materiałowe taśmy to jedna z opcji

Choć gumy oporowe do ćwiczeń (tak zwane mini bands) mogą wyglądać niepozornie ze względu na miłą fakturę i przyjemne dla oka kolory, nie daj się nabrać. To realny sprzęt sportowy, który jest używany i przez profesjonalistów, i przez amatorów wysiłku.

Kolory mają oczywiście swój walor estetyczny, ale także praktyczny – dzięki nim możesz rozróżnić opór poszczególnych gum. W najpopularniejszym zestawie gum materiałowych Wozinsky (model WFB-01) Wozinsky znajdziesz taśmy:

 • różową – o oporze 8-14,5 kg
 • szarą – o oporze 13,5-22,5 kg
 • czarną – o oporze 20,5-31,5 kg
gumy oporowe, taśmy oporowe wozinsky, fitness
Gumy oporowe Wozinsky (model WFB-01)

Wytrzymałe i wielofunkcyjne taśmy z tkaniny okazały się hitem domowych i profesjonalnych siłowni. W marce Wozinsky znajdziesz także inne materiały wykończenia.

Gumy oporowe z tworzywa sztucznego

Gumy oporowe z tworzywa sztucznego Wozinsky (model WRBS5-01) dają możliwość treningu z następującym obciążeniem:

 • żółta – o oporze 1,3-2,7 kg
 • czerwona – o oporze 4,5-5,5 kg
 • niebieska – o oporze 6,8-9 kg
gumy oporowe, taśmy oporowe wozinsky, fitness
Gumy oporowe Wozinsky (model WRBS5-01)

Nie wszystkie modele tego akcesorium występują w formie pętli. Marka Wozinsky proponuje również nieco wysiłku z udziałem gum oporowych z uchwytami pokrytymi pianką neoprenową Wozinsky (model WRTS5-01), które podnoszą komfort ćwiczeń. Dwa pasy na kostki zadbają szczególnie o dolne partie mięśni. Ten zestaw jest nieco bardziej rozbudowany, ponieważ obejmuje aż pięć różnych akcesoriów:

 • żółty – o oporze 4,5 kg
 • zielony – o oporze 6,7 kg
 • czerwony – o oporze 9,1 kg
 • niebieski – o oporze 11,4 kg
 • czarny – o oporze 13,7 kg
gumy oporowe, taśmy oporowe wozinsky, fitness
Gumy oporowe Wozinsky (model WRTS5-01)

Choć taśmy bywają różne, to jednak zakres korzyści, jaki oferują, jest podobny i dość szeroki. Wśród najważniejszych zalet można wymienić:

 • uniwersalność – gumy oporowe Wozinsky angażują dowolne partie mięśni. Trening możesz wykonać w dowolnych okolicznościach, wykorzystując na przykład klamkę. Nie ograniczają Cię możliwości sprzętu.
 • urozmaicenie – dziś relaksujące rozciąganie, jutro wyciskanie siódmych potów. Rodzaj treningu zależy wyłącznie od Ciebie.
 • wygoda – taśmy są lekkie i niewielkie. Zmieścisz je i do sportowej torby, i do eleganckiej torebki. Ćwiczysz w niemalże w każdym miejscu i czasie.
 • dostępność – niska cena sprawia, że taśmy oporowe Wozinsky możesz kupić bez nadwyrężania domowego budżetu.

Co proponuje marka Wozinsky? Gumy oporowe dla lepszej kondycji

Wspomnieliśmy już podstawowe atuty, za jakie świat sportu ceni gumy oporowe do ćwiczeń. Czas na to, co najważniejsze – sposób używania. Z akcesorium mogą korzystać również mniej wprawione osoby. Gumy działają tak, by właśnie ciało stało się głównym motorem treningu.

Do wyboru masz wiele rodzajów taśm oporowych. Zacznij od tej o najniższym oporze i obserwuj reakcje swojego ciała. Najlepsza będzie taka, którą możesz naciągnąć, ale czujesz lekki opór.

Nie śpiesz się! Zaczynając z najwyższego pułapu, uzyskasz jedynie zakwasy i stracisz chęć do dalszej pracy. W ekstremalnych przypadkach może nawet dojść do kontuzji.

gumy oporowe, taśmy oporowe wozinsky, fitness
Gumy oporowe Wozinsky (model WRBS5-01)

Pierwsze kroki z taśmą oporową – co i jak?

Dla dodatkowej wygody trenuj na macie fitness, np. WNSP-BLAC od marki Wozinsky. Mając taką formę podparcia, możesz śmiało trenować na plecach czy brzuchu. Zawsze zaczynaj od lekkiej rozgrzewki – na początek wykonaj krążenia rękami lub truchtaj przez kilka minut.

Oto najpopularniejsze ćwiczenia, jakie możesz wykonać z taśmami oporowymi Wozinsky w domowym zaciszu:

 • monster walk – „taśmowy klasyk”. Załóż gumy oporowe na wysokości kostek (lub dla lubiących wyzwania – nieco nad kolanami), stopy ustaw na szerokość barków, wyprostuj plecy, napnij mięśnie, stań w lekkim przysiadzie. Bez rozluźniania taśmy wykonuj naprzemiennie krok odstawno-dostawny.
 • unoszenie nogi w leżeniu bokiem – umieść taśmę na kostkach, wyprostuj nogi, napinając mięśnie. Powoli unoś nogę.
 • odwodzenie nogi w bok – stań prosto, podłóż taśmę pod stopy i chwyć ją w lewą rękę. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą odsuń w bok tuż nad ziemią, tak by napiąć gumę. Nie zmieniając postawy, unieś lewą nogę. W końcu opuść ją niżej (ale nie dotykaj podłoża!) i ponownie unieś.
 • odwodzenie dłoni z wypinaniem klatki – umieść gumy na nadgarstkach, staraj się odsuwać dłonie od siebie, utrzymując napięcie mięśni w klatce piersiowej.
 • odwodzenie nogi w przód – wystarczy, że do treningu wykorzystasz chociażby klamkę. Zahacz na niej wybraną taśmę, a drugi koniec owiń wokół kostki. Na zakończenie spróbuj unosić nogę, przezwyciężając opór taśmy. Niepozorna guma oporowa okazuje się naprawdę godnym przeciwnikiem!
fitness
Gumy oporowe Wozinsky (model WFB-01)

Inne akcesoria sportowe Wozinsky

Taśmy oporowe można bez większych wątpliwości określić naprawdę uniwersalnym sprzętem sportowym. Na pewno sprawdzą się zarówno do wyrzeźbienia sylwetki, jak i do rozciągania. Stosowane pod czujnym okiem profesjonalisty mogą pomóc w powrocie do sprawności po urazach. Są dobrym rozwiązaniem niezależnie od okoliczności: i w profesjonalnej siłowni, i w domowym salonie. Bez wątpienia to wszystko brzmi imponująco, jednak nawet największy bohater potrzebuje swojego kompana.

Najlepszym uzupełnieniem dla treningu z taśmami są m.in. te akcesoria sportowe Wozinsky:

 • mata do ćwiczeń – dostępna w wielu kolorach, lekka i solidna. Stanie się najlepszą podpora dla Twoich pleców podczas ćwiczeń na podłodze.
 • piłki rehabilitacyjne – bez wątpienia idealne nie tylko do ćwiczeń, ale też jako alternatywa siedziska. Z nimi poprawiasz kondycję nawet podczas pracy biurowej.
 • torba sportowa – zmieścisz w niej wszystko, czego potrzebujesz na trening. Oddzielnie przechowasz obuwie i strój, a w razie potrzeby łatwo przeobrazisz ją w wygodny plecak.
torba sportowa podróżna wozinsky
Plecak sportowy Wozinsky (model WSB-B01)

Możliwość komentowania została wyłączona.